virtualvision logo
firma profil dla inwestorow technologia projekty kontakt


Planowany system Virtual Vision ® zakłada sterowanie bazą danych aktora dostarczanymi z sytemu MOCAP (motion-capture). System motion capture umożliwia innej osobie (np. mimowi) symulację ruchów aktora. Ruch mima przenoszony jest przez program komputerowy na cyfrową postać aktora lub dowolną inną figurę.

Zadaniem oddziału R&D jest napisanie algorytmów pozwalających na transformację ruchu mima na dowolną postać. Proces transformacji i deformacji ruchu i ubieranie „szkieletu” aktora w jego realną szatę - wygląd zewnętrzny,  nastąpi w czasie rzeczywistym i jego zastosowanie do produkcji animacji znacznie przyśpieszy proces produkcji, obniżając jego koszty. Baza danych, odtwarzająca realnie wyglądającą postać ludzką,  otwiera nie tylko nowe możliwości artystyczne i nowe sposoby realizacji filmowo - telewizyjnej, ale  również znajdzie szerokie zastosowanie w produkcji gier komputreowych czy też w innych dziedzinach jak np. w medycynie.

© IQ 2,5 is registered trademark of VICON Ltd.


SYSTEMY REJESTRACJI RUCHU MOCAP Pod koniec 2006 roku VAP przeprowadził testy postaci  HUGO w realnym czasie w interkcji z realnym aktorem w wirtualnym studio.

W 2008 i 2009 roku VIRTUAL VISION SA zrealizowała testy producyjne do symulacji w czasie rzeczywistrym postaci z produkcji 3-D BUG MULDOON. 

© AGENT HUGO is registered trademark of ITE/NDS.
© BUG MULDOON is registered trademark of MAGMA and TELEPOOL.